RETIA sportovní klub

Naše společnost podporuje sportovní aktivity svých zaměstnanců již několik let, a proto se rozhodla založit RETIA sportovní klub. Ten bude nejen utužovat sportovního ducha a sportování svých zaměstnanců, ale i reprezentovat naši společnost v různých sportovních disciplínách.

V minulosti RETIA podpořila mnoho sportovních událostí v ne jednom sportovním odvětví. Za připomenutí jistě stojí podpora běžeckých závodů jako je Pardubický vinařský půlmaraton, Hradecký půlmaraton a další.

 

Organizační tým

  • Klára Kašparová - předsedkyně
  • Roman Bedroš – místopředseda
  • Marcel Šparlinek – PR manager
  • Michal Queisner – grafik

 

O společnosti RETIA

RETIA, a.s. je česká firma zabývající se výzkumem a výrobou speciální elektroniky. Jedinečnost společnosti spočívá v rozsáhlých odborných znalostech pracovníků, kteří jsou schopni řešit složité úkoly ve všech oblastech činnosti firmy. Disponuje vlastním moderním vývojovým a výrobním areálem s technickým vybavením jak pro vývoj, tak i pro výrobu a zkušebnictví.

RETIA vyprofilovala své produkty do třech základních programů. Vývoj a výroba elektronických radarových systémů a elektroniky zbraňových systémů pro armády různých států. Druhým výrobním programem je systém ReDat, který představuje komplexní řešení záznamu hlasu a kvality managementu. V neposlední řadě se zabývá výrobou lokalizačních a komunikačních systémů, což jsou prostředky pro lokalizaci osob skrz zdi, detekci osob v zastavěných oblastech či členitých prostředích.

RETIA, která má dnes již celosvětovou působnost, byla založena v Pardubicích v roce 1993 týmem špičkových odborníků z oborů zpracování, zobrazení a přenosu radiolokačních signálů a oboru telekomunikace.