Pardubická devítka 2017

Ve středu 26. dubna 2017 se konal 15. ročník Pardubické devítky, podvečerního běžeckého závodu na 9 150 metrů v centru Pardubic. Mezi 331 závodníky, které neodradilo chladné a deštivé počasí, bojovalo na mokré a místy kluzké trati 7 běžců sportovního týmu RETIA.

Nejlépe z nich si vedl Tomáš Uher, který s časem 35:26 obsadil celkové 31. místo. A jaké byly jeho pocity ze závodu? „Po startu jsem pustil rychlé tempo, zima mě hnala kupředu. První kilometr v čase 3:42 jsem bral jako přepálený, ale běželo se dobře. Nejklouzavější částí závodu byla dřevěná lávka k parku Na špici. Po vyběhnutí na vrchol jsem jen slyšel „pozor, klouže to“ a viděl jsem jet běžce po zadku dolů. Byl správný čas zpomalit, abych neletěl taky. Dalším dost klouzavým úsekem byla stezka v parku - natřený beton dost podkluzoval. Pak zase kostky k Pernštýnskému náměstí a první kolo za mnou. Hodinky ukazují průměr 3:45 min/km. Tempo se snažím držet i během druhého kola, ale i tak pomalu klesá, po druhém kole už hodinky ukazují průměr 3:47. Osmý kilometr byl nejpomalejší, dokonce za 3:58. Ale na posledním kilometru a čtvrt mě prohnali dva policajti městské policie Praha a tempo se povedlo vrátit na dobrý čas, jeden mě ve finiši předběhl a výsledné průměrné tempo skončilo na 3:50. S časem jsem spokojen, rychlost se za poslední měsíc zlepšila, a to ještě pršelo a klouzalo to,“ popsal své zážitky ze závodu Tomáš.

Ve věkové kategorii mužů 60-69 let obsadil pěkné 12. místo Josef Pecka.