Pardubický vinařský půlmaraton 2016

V sobotu 16.4.2016 se Pardubice stejně jako každým rokem uzavřely pro všechna auta, autobusy i trolejbusy a naopak ve svých ulicích uvítaly tisíce sportovců, kteří se zapojili do některého z pořádaných závodů, ale i diváků, kteří je přišli podpořit či se jenom zapojit do této sportovní, ale i kulturní akce.

A náš sportovní tým byl samozřejmě u toho. Hlavním pořádaným závodem byl již tradiční Pardubický vinařský půlmaraton, který si v plné síle zaběhlo 14 našich běžců. Atmosféra a podpora publika byla úžasná, počasí se, ač to tak předchozí dny nevypadalo, nakonec vydařilo a většina z našich zúčastněných doběhla do cíle pod dvě hodiny. První tři místa za RETII obsadili: Jirka Kristek (01:33:20), Adam Zitka (01:34:27) a Pavel Štys (01:34:52).

Poměrně dost našich běžců se zapojilo i do doprovodného závodu Pernštejnská desítka, pro některé to byl dokonce závod úplně první. Z dvanácti našich běžců se nejlépe umístil Petr Žák (00:49:27), Lukáš Pecka (00:56:36) a Markéta Kalinová (00:57:16).

Součástí této celodenní sportovní akce byl letos i závod koloběžek, českého poháru handbike či lidový běh Vaňka Vaňhy.

Všichni naši sportovci si závod zaběhli v bílých tričkách RETIA Sport Team, a to v jejich novém provedení, které můžete shlédnout v galerii.