RETIA Badminton Cup 2017

V rámci aktivit sportovního klubu se nám v letošním roce podařilo uspořádat již pátý předvánoční RETIA Badminton Cup.

Stejně jako v předchozím roce se i letos turnaj konal v Active Sport Clubu v Pardubicích, kde pro nás bylo k dispozici 5 kurtů, na kterých jsme se mezi devátou a patnáctou hodinou potili a tratili své síly. K aktivní hře nás vybízela nejenom touha po co nejlepším výsledku, ale i poměrně chladné klima v tělocvičně, kde teplota dosahovala chabých 17-ti stupňů.

Sobotní dobrovolné fyzické aktivitě se odevzdalo celkem 20 hráčů RETIA týmu, kteří spolu soupeřili dle pravidel švýcarského systému v osmi kolech. Nálada hráčů byla po celý den výborná a doufáme, že dobrá atmosféra přiláká hráče ve stejně hojném počtu i na další RETIA Badmintonové turnaje.

K vyhodnocení turnaje došlo hned po jeho skončení v Active Sport Clubu, kde byly vítězům předány ceny a diplomy a podrobněji pak bylo vyhodnocováno ještě v restauraci St. Patrick.

Výsledky turnaje jsou dostupné v sekci závody.

Obdivuhodný výkon podal především Miroslav Skolka, který se umístil na prvním místě se svými 45 body a zapsal se tak mezi členy našeho sportovního klubu. Na druhém místě se umístil náš vynikající hráč Jirka Janovský s 39 body. A třetí místo pak patřilo Honzovi Svobodovi se 34 body.

Letos poprvé bylo možné vyhlásit i ženskou kategorii, kterou zastoupila Klára Kašparová na prvním místě, na druhém místě Veronika Shejbalová a na třetím místě Citlalli Garnica.

Davidu Brzkovi patří velké poděkování za dokumentaci, a jelikož přišlo turnaj podpořit i značné množství diváků, rádi bychom poděkovali i jim.